Patlıcan Nasıl Közlenir | Patlıcan Közleme Püf Noktaları
Patlıcan Nasıl Közlenir | Patlıcan Közleme Püf Noktaları

Patlıcan Nasıl Közlenir?

Patlıcan Nasıl Közlenir? aslında kolay gibi görünen ama ince kısımları olan bir iştir. Patlıcan Közleme yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlara riayet edildiğinde hem daha lezzetli bir tarif elde edersiniz hem de Patlıcan Közleme için harcadığınız süre en aza iner.

Patlıcan Közlenirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Patlıcan Közleme yapılırken nelere dikkat edilir, Patlıcan Nasıl Közlenir, Patlıcan Közleme Nasıl Lezzetli olur gibi konularda dikkat etmeniz gerekenleri aşağıda bulabilirsiniz. Patlıcan Közleme Tarifi yaparken bunları uygularsanız tarifinizi bir üst noktaya taşırsınız 🙂

  • Patlıcanları közlemeden önce mutlaka çok güzelce yıkayın.
  • Yıkadığımız Patlıcanlarımızı iyice kurulamalısınız.
  • Fırında Patlıcan Közleme yaparken mutlaka tepsinin üzerine yağlı kağıt serin.
  • Patlıcan Közleme yapmadan önce mutlaka çatalla patlıcanları çatal veya bıçak yardımıyla delikler açın.
  • Közlediğimiz patlıcanları soyarken mümkün oldukça kabukları ayırmaya çalışın.
  • Buzdolabına kaldırmak isterseniz Közlenmiş Patlıcanları düzgün porsiyonlara ayırarak buzdolabı poşetine koyduktan sonra derin dondurucuya koyun. (Buzu çözüldükten sonra tekrar buzdolabına koyamazsınız)
  • Fırında Patlıcan Közleme yaparken mutlaka tepsideki boş kalan kısımlara kapya biber, normal biber veya soğan koymayı ihmal etmeyin.

Patlıcan Közleme çeşitleri konusunda oldukça farklı ve çokça soru soruluyor bunlardan bazıları ve hızlıca kısa yanıtlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Ocakta Patlıcan Közleme Nasıl Yapılır?

Ocakta Patlıcan Közleme Nasıl Yapılır? Ocakta Patlıcan Közlemek istediğinizde ocağınızın altını harlı şekilde açın. Patlıcanlarınızı direkt ateşin üzerine tutabileceğiniz gibi biraz yükseklik yaratarak bir fırınlarda bulunan tel ızgarasının üzerine dizerek de yapabilirsiniz. Bunun için tel ızgaranın altına karşılıklı olarak iki tane eşit yükseklikte tencere yeterli olacaktır. Izgara üzerinde yaparsanız çevirmesi de daha kolay olacaktır.

Patlıcanları sürekli olarak çevirip eşit şekilde közlenmesini sağlamanız oldukça önemlidir Ocakta Patlıcan Közleme konusunda bilmeniz gerekenler bunlar.

Fırında Patlıcan Közleme Nasıl Yapılır?

Fırında Patlıcan Közleme Nasıl Yapılır? Fırında Patlıcan Közleme en bilinen patlıcan közleme yöntemlerinin başında gelir. Fırında közlenen patlıcanlar daha eşit şekilde olmaktadır diğer yöntemlere göre. Ancak birebir köz tadını vermediğini söylemek yanlış olmaz. Bu nedenle eğer fırında yapmak zorundaysanız lütfen patlıcanların mümkün olduğunca çok iyi piştiğine emin olunuz. Hatta size bir tüyo verelim bu konuda, eğer patlıcanların alt kısımlarının kabukları yanmışsa patlıcanınız iyi pişmiş demektir. Fırında Patlıcan Közleme yapılırken üst tarafta kalan kısımlardaki kabukların yanma olasılığı çok düşüktür bu nedenle ara ara bir çatal yardımıyla kaldırıp altlarını kontrol etmekte fayda var.

Mangalda Patlıcan Közleme Nasıl Yapılır?

Mangalda Patlıcan Közleme Nasıl Yapılır? Mangalda Patlıcan Közleme diğer tariflere göre çok daha başarılı bir lezzet sağlar. Genelde piknik alanında mis gibi etlerin yanında yenmek üzere henüz ateşin yeni yeni harlandığı mangalın üzerine atılan patlıcanlar etleri pişirecek kıvama gelene kadar közlenirler. Bu nedenle bu tarifi yaparken yanına birkaç biber de eklemeniz çok güzel olacaktır. Düzenli olarak patlıcanları çevirerek pişirmenizi öneririz.

Közde Patlıcan Közleme Nasıl Yapılır?

Köz Patlıcan Közleme Nasıl Yapılır? Közde Patlıcan Közleme olabilecek en güzel sonucu verir. Bu nedenle sizlere mutlaka közde patlıcanlarınızı közlemenizi öneririz. Hafif geçmek üzere olan közlerin üzerinde ağır ağır közlenen patlıcanlar kadar lezzetli başka bir tarif yoktur bu nedenle eğer fırsatınız varsa bunu mutlaka deneyiniz.

0/5 (0 Reviews)
5/5 (1 Review)

YANITLA

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı girin

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.