Sade Makarna Tarifi | Makarna Tarifleri
Sade Makarna Tarifi | Makarna Tarifleri

Sade Makarna Tarifi

Sade Makarna Tarifi adından da anlaşılacağı üzere sadece makarna ile yapılan bir tariftir. Sade Makarna Tarifi oldukça hızlı ve basit bir tariftir bu nedenle çok kısa sürede karnınızı doyurur. Aynı zamanda da bana göre oldukça da lezzetlidir. Sade Makarna Tarifi için size en güzel olan ayarda bir tarif hazırladık.

Sade Makarna Tarifi Nasıl Yapılır

Sade Makarna Tarifi Nasıl Yapılır diye merak ediyorsunuz ve size bu sorunun en güzel ve basit halini hazırladık. Merak etmeyin bu Sade Makarna Tarifi ilk kez makarna yapanlar için veya hala tam kafasındaki Sade Makarna Tarifini yapamamışlar için tam biçilmiş kaftandır.

Hadi hazırsanız eğer Sade Makarna Tarifimize başlayalım. Öncelikle;

Sade Makarna Tarifi için malzemelerimiz:

  • 1 paket makarna (500gr)
  • 5 Su bardağı içme suyu
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • Sıvı yağ

Sade Makarna Tarifi Yapılışı

Sade Makarna Tarifi için öncelikle suyumuzu kaynatalım. Ben Sade Makarna Tarifi için kaynattığım suya bol tuz ekliyorum daha diri ve lezzetli oluyor makarna. Deniz suyu kadar tuzlu olması bu işin püf noktasıdır siz ona göre ayarlayın suyunu. Kaynadıktan sonra suya makarna poşetimizi boşaltıyoruz.

Kaynayan suda haşladığımız makarnalarımızı dişe gelecek şekilde haşlıyoruz. Bu her makarna markasına göre değişse de ortalama 9-12 dakika arasında sürüyor.

Daha sonra haşladığımız makarnalarımızı makarna süzgecinde süzüyoruz ve aynı tencerenin dibine iki yemek kaşığı sıvı yağı döküp hafif yağı kızdırdıktan sonra makarnalarımızı bocalıyoruz ve yağda karıştırmaya başlıyoruz.

Makarnalarımızın tamamı yağlandıktan sonra isteğe göre tuzumuzu da ilave ederek makarnamızı yağda çevirmeye devam ediyoruz.

Eğer makarnamız tamamen yağlandıysa servise hazırdır.

Afiyetler olsun! 🙂

 

0/5 (0 Değerlendirme)

YANITLA

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Tarif Hakkında Merak Edilenler

Sade Makarna Tarifi xxx kcal kaloridir

Sade Makarna Tarifi İtalya yöresine ait bir yemektir.

Sade Makarna Tarifi hazırlama süresi 5 dakikadır.

Sade Makarna Tarifi pişirme süresi 12 dakikadır.