Anasayfa Et Yemekleri Nefis Sade Et Kavurma Tarifi

Nefis Sade Et Kavurma Tarifi

Sade Et Kavurma Yemeği Tarifi | Gaziantep Et Yemekleri
Sade Et Kavurma Yemeği Tarifi | Gaziantep Et Yemekleri

Sade Et Kavurma Tarifi

Sade Et Kavurma Tarifi olarak sizlere pamuk gibi bir Sade Et Kavurma Tarifi hazırladık. Bu tarifle birlikte bugüne kadar yediğiniz tüm kavurmaları unutun 🙂

Sade Et Kavurma Tarifi konusunda Gaziantep mutfağındaki tarifleri denemeden asla Sade Et Kavurma Tarifi bildiğinizi falan düşünmeyin lütfen.

Gerçekten Gaziantep Mutfağında Sade Et Kavurma Tarifi olarak verilen bu reçete yüzyıllardır nizami şekilde uygulanarak eşsiz bir yer edinmiştir kendine. Özellikle insanlar kurban bayramı döneminde kurbanlık etlerle birlikte Sade Et Kavurma Tarifi olarak hazırlayarak uzun süreler dayanmasını sağlarlar bu etlerin. Sade Et Kavurma Tarifi Gaziantep Mutfağının baştacıdır diyebiliriz.

Sade Et Kavurma Tarifi Nasıl Yapılır?

Sade Et Kavurma Tarifi Nasıl Yapılır, muhakkak Sade Et Kavurma Tarifinde kullanacağımız etlerimizin taze olduğundan ve dana kuşbaşından yapıldığından emin olmalısınız. Sade Et Kavurma Tarifi kesinlikle taze ve iyi yetişmiş doğal besili dana etinden yapıldığında efsane bir lezzette olur.

Sade Et Kavurma Tarifi İçin Malzemeler

  • Yarım kg dana kuşbaşı
  • Sıvı yağ
  • 2 su bardağı su
  • Çeşitli baharatlar

Sade Et Kavurma Yapılışı

Sade Et Kavurma Tarifine başlarken etlerimizi kuşbaşı doğrayarak başlıyoruz. Sonra etlerimizi güzelce yıkıyoruz ve sıvı yağ koyduğumuz tencerede kapağı kapalı olacak şekilde et kendi suyunu salıp çekene kadar pişiriyoruz. Kendi suyunu çeken etimize 2 su bardağı kaynar su ekleyip kapağı kapalı olarak pişmeye bırakıyoruz. Etlerimiz ortalama 20 dakika da pişecektir. Suyunu çeken etlere tuzunu ve baharatını ekleyip pembeleşene kadar kavuruyoruz.

AFİYET OLSUN:)

5/5 (1 Değerlendirme)

5 YORUMLAR

  1. Muhteşem oldu. Kavurma yemek için bundan iyi tarif olamaz. Gaziantepliler bu işi biliyor. Ben de adanalıyım ama kavurmayı gaziantepte yediğim kadar iyi hiçbir yerde yiyemedim allah nasip ederse en yakın zamanda tekrar uğrayacağım.

YANITLA

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.