Pratik ve Nefis Tarifler | Maydanoz Soğan Piyazı (Salatası) Tarifi
Pratik ve Nefis Tarifler | Maydanoz Soğan Piyazı (Salatası) Tarifi

Maydanoz Soğan Piyazı Tarifi

Maydanoz Soğan Piyazı Tarifi yapımı oldukça kolay ve keyiflidir. Maydanoz Soğan Piyazı Tarifi konusunda sizlere hem pratik hem de lezzetli olan bu tarifi hazırladık.

Maydanoz Soğan Piyazı Tarifi için eğer ilk kez deniyorsanız lütfen aşağıdaki tarife harfiyen uymaya çalışın 🙂

Hazırsanız eğer Maydanoz Soğan Piyazı Tarifine başlayalım

Maydanoz Soğan Piyazı Tarifi Nasıl Yapılır?

Maydanoz Soğan Piyazı Tarifi nasıl yapılır diye çokça mail geldi. Bunu en basit ve hızlı haliyle ama bir o kadar da lezzetli şekilde yapmanız için bu tarifi hazırladık. Şimdiden Maydanoz Soğan Piyazı Tarifini yerken afiyet olsun 🙂

Maydanoz Soğan Piyazı Tarifi için malzemeler:

  • Maydanoz
  • Soğan
  • Limon
  • Tuz
  • kuru sumak ekşisi

Maydanoz Soğan Piyazı Tarifinin Hazırlanması:

Maydanoz Soğan Piyazı Tarifinin hazırlanmasına başlarken maydanozlarımızı ince ince kıyıyoruz. Soğanlarımızı da halka halka doğradıktan sonra tuzlayıp elimizle iyice ovuyoruz. Bu kısım önemli çünkü tuzla ovup sıktığımız soğanlarımızın hem acısı gidiyor hem de sertliği. Maydanoz Soğan Piyazı Tarifinin belki de tek püf noktası bu kısım. Lütfen bu kısmı atlamayın.

Maydanoz ve soğanlarımızı hazırladıktan sonra Maydanoz Soğan Piyazı Tarifinin son aşamasına geçiyoruz ve limonumuzu, kuru sumak ve tuzumuzu da ekledikten sonra iyice karıştırıp her kısma eşit şekilde dağılmasını sağlıyoruz.

Maydanoz Soğan Piyazı Tarifi hazır. Ben genelde kebapların yanında servis etmek için yapıyorum ama ciğer ve et kavurma ile de çok iyi gittiğini söylemem lazım.

Tercih sizin 🙂

Afiyetler olsun!

 

Maydanoz Soğan Piyazı Tarifi’nin yanına eğer yapmak isterseniz Sade Et Kavurma Tarifi veya Ciğer Kavurması Tarifini de deneyebilirsiniz.

0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)

YANITLA

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.